Bujanoc, 29 mars -Sot para pak nje qasti ne Bujanoc ka ndodhur ne aksident i rende, ku  nje veture “Opel” kapi para vetes ne motiçikletë, ku shoferi u perplase per toke duke marrur plage te renda, njofton agjencia e lajmeve “Presheva Jonë” nga Bujanoci

Motoçiklisti 43-vjeçar u ghodit rëndë në rrugën e sheshit Skenderebeu” (Karagjorgje Petroviç) në qendër të Bujanocit, konfirmoi Drejtoria e Policisë Vranjë.

Sipas policisë, një përplasje në aksidentin e makinave ka ndodhur në Opel Corsa dhe në biçikletë me motor.

Kundër shoferit të Opel Corsa (49), do të ngrihet një ankesë penale për krimin e “punës së madhe kundër sigurisë së trafikut”, thonë policia. Shoferi i dëmtuar i biçikletës u dergu ne QSH ne Vranje.

SHPËRNDAJE