Valon Berhami  (25 vj) i rikthehet Italisë, kane njoftuar mediat zvicerane. Ato kanë shkruar se futbollisti i njohur zvicerane me orjginë nga Mitrovica e Kosovës para se të vinte në Zvicër ai karriërn” e futbolit kishte berë në Genoa (2003-2004), Vérone (2004-2005) dhe në  Lazio de Rome (2005-2008) dhe me vite të tëra është e interesuar për kembët e shiptarit nga Kosova.

 

Gjenevë, 25 janar / AIK Presheva Jonë

Klubi italian Fiorentina ka konfirmuar transferimin e mesfushorit kosovar me nënshtetësi zvicerane, Valon Behrami.

Lajmi konfirmohet në faqen zyrtare të klubit nga Firence, ndërsa Behrami ka nënshkruar kontratë trevjeçare me përfitime prej një milionë euro për sezon.

Behrami me këtë transferim e arrin qëllimin e tij për t’u kthyer në Itali, pasi që situata e ish-klubit të tij West Ham nuk është dhe aq e mirë

SHPËRNDAJE