Résultat de recherche d'images pour "Lara behrami"Kështu Lara dhe Behrami mësuan ta duan njëri-tjetrin. Zvicra ka një çift të ri ëndërrash. Ylli i futbollit dhe mbretëresha e skive. Marrëdhënia mes Valon Behramit dhe Lara Gut jane “gut” (“Die Schweiz hat ein neues Traumpaar. Der Fussball-Star und die Ski-Queen. Die Beziehung zwischen Valon Behrami und Lara Gut lässt keinen kalt.”) shkruan sot gazeta e njohur zvicerane Blick (“Gefunkt hat es im FerrariSo lernten sich Lara und Behrami lieben” nga autor Marcel W. Perren) transmeton agjencia e lajmeve “Presheva Jonë” ne Gjenevë.

 

Lara Gut: Me Valonin kam përjetuar fuqinë. Valoni është gjëja më e bukur që më ka ndodhur ndonjëherë

Kur Lara përfundon më 21 janar në Super-G në Cortina dhe e kupton se ajo është në vendin e parë, ajo ngre gishtin tregues të dorës së saj të majtë në pozitën e triumfit dhe shkëlqen me lehtësim në audiencë. Ekziston edhe një tjetër atlet i njohur zviceran i maskuar me kapak dhe syze dielli të errëta: Eshte ky futbollisti Valon Behrami, ylli 32-vjeçar Nati. Ai përshëndet me entuziazëm duartrokitje. Ai gjithashtu shkëlqen. Askush nuk vëren mesazhet sekrete që shkëmbejnë. Askush nuk e di se ata tashmë janë në dashuri me njëri-tjetrin në këtë kohë.

Lara mbijeton nga sulmet e kalorësve të mëposhtëm dhe fiton Super-G. Është fitore e saj e parë që nga rikthimi pas një ndërprerje të gjatë dëmtimi dhe do të jetë e saj vetëm këtë sezon. Megjithë uljet dhe uljet atletike dhe zhgënjimin Olimpik, është një dimër i mirë për Lara. Një dimër dashurie.

Valoni, megjithatë, ishte ende në një marrëdhënie me Elena Bonzani. Me të ka dy fëmijë Sofia (9) dhe Isabel (18 muaj). Më 23 shkurt, ai u nda nga Elena. Që nga e diela dje, marrëdhënia me Lara është zyrtare. Valoni nuk dëshiron të thotë asgjë me kërkesën e BLICK, për shkak të familjes së tij, të cilin ai sapo e ka lënë. Lara ka via Facebook shprehet si më poshtë: “Me Valonin kam përjetuar fuqinë. Valoni është gjëja më e bukur që më ka ndodhur ndonjëherë. »

SHPËRNDAJE