largea_hi-res-80f0fc8aeba212b253c07ee605678895_crop_north1404460128Monaco ka konfirmuar ndërmjet faqes zyrtare se ata nuk do të transferojnë portierin Victor Valdes këtë verë, pasi ai dështoi në testet mjekësore tek klubi francez.

32-vjeçari nuk ka pranuar të rinovojë kontratën me Barcelonën, duke bërë që ai të kërkojë largimin nga Camp Nou, ndërsa kalimi i tij në Monaco ishte shumë afër.

“Victor Valdes është i lënduar dhe ai nuk do të transferohet tek ne”, tha drejtori sportiv i Monacos, Vadim Vasilyev.

SHPËRNDAJE