Portieri i Barcelonës, Victor Valdes deklaroi se ish trajneri i tij Josep Guradiola do të përshtatej mjaft mirë në një ekip si Bayern Munich. Kohët e fundit zërat e merkatos flasin për një transferim të mundshëm të 45-vjecarit tek gjigandët gjerman edhe pse vet Guardiola pak kohë më parë deklaroi se dëshiron të bëjë një vit pushim duke mos u angazhuar me asnjë klub.

“Guardiola do të gjendej mirë në cdo skuadër nëse i përshtatet stilit të tij. Bayern është një prej klubeve me të mëdhaja në botë dhe jam i sigurt që të dëshironte të kishte Pep në kyre të pankinës.”

Valdes i uroi më të mirën Joses por pohoi se do t’i uronte me të keqen në rast se në të ardhmen do të përballej me të.Guardiola dha dorëheqjen nga drejtimi iBarcelonës këtë sezon, pas 4 vitesh në krye të katalanasëve duke fituar 16 trofe nga 18 të mundshëm.

SHPËRNDAJE