Të gjithë e kërkojnë në Evropë, por bomberi argjentinas, Higuain e ka mendjen te vendlindja e tij. Sulmuesi i Real Madrid që me shumë gjasa do ta vazhdojë karrierën në Spanjë, duket mjaft i lidhur me skuadrën e River Plate ku u rrit si lojtar.

“Te kjo skuadër kam kaluar një periudhë të mrekullueshme dhe në të ardhmen mund të rikthehem”, shprehet 24-vjeçari në një intervistë për televizionin amerikan ESPN.

SHPËRNDAJE