Université de Lorraine (France), sot me akordoi titullin Doktor i shkencave 

 

Një lajm i mirë për familjen e ish-kryetares së Kuvendit dhe ish-deputetes Jozefina Topalli. Vajza e saj Megi sapo ka marrë titullin Doktor i Shkencave. Prof.dr. Megi Topalli ka deklaruar për agjecine e lajmeve “Presheva Jonë”  se ky eshte nje lajm i gezueshem nje sukses jo vetem i imi, por i mbare Shqiperisë. Per ket titull sipas dr.Megi Topalli padyshim ka merita te medha dhe jam mirënjohes e prinderve te mi.

Image associéeNe një video shifet teksa komisioni i akademikëve, jurise universitetit prej te Lorraine në Francë i akordon titullin. Ajo vetë duket e emocionuar ndërsa merr këtë titull dhe në fund i falënderon.

E shkolluar jashtë vendit në Strasburg, Megi punon në Shqipëri prej disa vitesh në një institucion shtetëror.

Image associée

SHPËRNDAJE