UEFA ka publikuar formacionin më të mirë të shekullit XXI (21) deri më tani të votuar nga tifozët.

Sipas asaj që njofton UEFA, tifozë të shumtë kanë votuar për formacionin më të mirë të shekullit XXI (21) deri më tani dhe kanë përzgjedhur gjashtë lojtarë të Barcelonës, duke përfshirë këtu edhe Henry që ka luajtur për Arsenalin si dhe tre të Real Madridit.

Liverpooli dhe Bayern Munich përfaqësohen me nga një lojtarë, transmeton Gazeta Express.

Formacioni: Casillas , Sergio Ramos , Piqué , Puyol , Lahm , Xavi , Iniesta , Gerrard , Henry , Cristiano Ronaldo dhe Messi. 

SHPËRNDAJE