Pas përleshjes,  ndërpritet transmetimi direkt në studio. Televizioni i Baton Haxhiut jo me tv lajmesh, por ring fut shqiptaret (deputete e gazetar) ne luftë, shkruan agjencia  e lajmeve “Presheva Jonë”

Kjo është hera e parë që deputetët e Kosovës rrahën në një debat televiziv. Rrahje ka pasur më parë edhe mes deputetit të Vetëvendosjes Rexhep Selmi dhe Bekim Haxhiut të PDK-së në oborrin e Kuvendit të Kosovës.

Deputetët Milaim Zeka dhe Frashër Krasniqi janë rrahur në një debat televiziv. Ata kanë filluar të përlahen me fjalë derisa Zeka e ka quajtur Krasniqin kriminel.

Pas fjalëve të rënda drejtuar njëri tjetrit ata kanë filluar të godasin njëri tjetrin me grushte.

SHPËRNDAJE