Résultat de recherche d'images pour "hitna pomoc nis"Bujanoc, 11 janar  -Sot ne oret e pasdites jane degjuar te shtena në nje fshat te Bujanocit, meqerast eshte qelluar me plumb vajza e re shqipatre A.A. (20) në Lucan, njofton agjencia e lajmeve “Presheva Jonë” duke ju referuar burimeve te policisë lokale.

Mesohet se asaj ka i mbetur nje plumb në qafë. Vajza me lëndime serioze u dërgua së pari në spitalin e Vranjës dhe më pas u transferua në urgjence te Nishit rreth ores 20.

Sipas mjekeve vajza nuk ka humbur vetidjen dhe arrine te komunikoj dhe leviz lirshëm krahët dhe këmbët edhe pse u qëllua me plumb nën kokë.

Tani për tani, nuk dihen hollësi per ketë tragjedi se si erdhi deri tek ky incident, nëse nuk behet fjale per ndonje plumb qorr, siq ndodhe shpesh, cka vajza e re pesoi rende, duike n ga plaget qe mori.

SHPËRNDAJE