NEZAPAMĆENA TRAGEDIJA KOD MEDVEĐE: Dečak (12) ubio se očevim piÅ¡toljem na stravičan način, pored tela naÅ¡li oproÅ¡tajno pismoMedvegjë, 12 shkurt -Sot Medvegjen e ka qelur kme nje lajm te zi, ku nje djalosh (12) vrau veten në armë e babait të tij në mënyrë të tmerrshme dhe afre truipiot ai ka lene nje leter, njofton agjncia e lajmeve “Presheva jonë” duke jurefruar buirmeve te autoriteteve lokale.

FDjaloshui  M.N (12) nga nje fshati afer Medvegjës ka kryer vetëvrasje mbrëmë nga të shtënat veten në grykën e armës së babait të tij, dhe të ardhshëm të trupit të tij të pajetë u gjet një shënim vetëvrasje drejtuar prindërve të tij.

Kjo tragjedi e pashembullt në komunën e Medvegjës ka ndodhur rreth ores 18 në shtëpinë e njebfamilje, kur thirrja për ndihmë erdhi në qendrën shëndetësore Medvegjës, por mjekët nuk ishin në gjendje të bëjë asgjë, sepse djali nuk ka dhënë shenja të jetës.

Djali ishte një nxenes klasën e 6-të ne shkollen fillore “Radovan Kovacevic” në Medvegjë. U zbulua se djali është vrarë për shkak të notave të këqija në shkollë.

Familja ka një fëmijë, një vajzë më të vogël, dhe nëna e djalit i cili ngriti duart për veten shtatzënë. Vendasit thonë se kjo është një familje e mirë dhe se asgjë nuk ka treguar kurrë një tragjedi të mundshme. Hetimet vazhdojne 

SHPËRNDAJE