Wayne Rooney kompletoi një rikthim emocionues te Evertonit, duke lënë Manchester Unitedin
Pas 13 viteve të kaluara në Manchester, sulmuesi anglez vendosi të rikthehet atje ku edhe e nisi karrierën prej futbollistit, skuadra që i besoi dhe ia dha mundësinë për t’u dëshmuar, e për të arritur atje ku është sot, shkruna lajmi.net.

Rikthimet te skuadrat ku e keni nisur karrierën, janë gjithmonë të veçanta.

‘Marca’ ka bërë një përmbledhje të 10 lojtarëve që janë rikthyer te skuadrat e tyre. /Sportali.net

Wayne Rooney – Everton

Fernando Torres – Atletico Madrid

Juan Sebastián Verón – Estudiantes

Joaquín – Betis

Juan Carlos Valerón – Las Palmas

Maxi Rodríguez – Newell’s

Andriy Shevchenko – Dinamo Kiev

Henrik Larsson – Högaborg

Rafa Márquez – Atlas de Guadalajara

Diego Milito – Racing Club

SHPËRNDAJE