Pak pasi u raportua si të humbur nga menaxheri i saj, Pakistani Bollywood aktorja dhe top modelja e njohur muslimane nga Pakisatni Veena Malik,  u kumtua se ajo gjendet shendosh e rehat  ne nje vend të sigurt ne nje nga një hotelet me luksoze Mumbai te parë ne fillim te  këtij muaj, njofton agjencia infotmative kobmertare “Presheva Jone”. Aktorja ishte zhdukur p

a gjurme  dhe gjendet papritmas  ne Pakistan të lindjes fale nje reviste indiane pozuar lakuriq, ja edhe foto dhe viedoaj…LIKE per te vazhduar te lexoni,  te shikoni fotot dhe videon…[wp-like-locker]…njofton  buriemet e Pakistanit e spiunazhit  i bërë nga ISI nga drejtoria e  Intersherbimit te  Inteligjencës

 

Më parë këtë javë, një organizatë indian mysliman nxori një fetva kundër yllit Pakistanit për të raportuar mbi nënshkrimin e një kontrate për të lejuar martesën e saj të ardhshme për t’u transmetuar në shkallë kombëtare në Indi. Majlis-e-Shura, 70-anëtar organi suprem i të gjitha Komitetit mysliman Indi Tyohar, nëBhopalkishte marrë ankesa nga të gjitha anët dhe u kërkoi të ndërmarrin veprime të rrepta kundër saj.

 

Duke folur në një të përditshme, Ausaf Shahmiri Khurram, kryetar i Majlis-e-Shura tha: “Ne ishim të marrë ankesa nga anëtarët e komunitetit në fjalë i cili tha se aktivitetet e këtij aktori pakistanez femra ishte dërguar një mesazh të gabuar tek adoleshentët tanë, sidomos vajzat. ”

 

“Ankesat, tha se ka pasur fotografitë fyese të kësaj gruaje të gjithë në internet dhe që ajo ishte duke shkuar që të ketë një Swayamvar në televizion. Islami ka një procedurë të caktuar për A . Nikahut. Ne nuk kemi `s Swayamvar`, “shtoi ai.

 

Anëtarët e trupit ulur për më shumë se dy ditë për të marrë një telefonatë në Veena Malikut. Në fund, një telefonatë unanim është marrë dhe një “fetva” u lëshua mbi të, që do të thotë se ajo do të bojkotoje shoqërine Edhe pse fetva nga India nuk ka të bëjë me ndonjë kërcënim dukshëm vdekjes, më herët këtë vit një grup i ndarë Talibanët lëshuar një kërcënim me vdekje kundër saj dhe familjen e saj në Pakistan të saj të lindjes.[/wp-like-locker]

SHPËRNDAJE