elleeeBukroshja Kimberley Miners Supermodelja britanike nga sot bëhet Ajshe. Ajo bhet gati te shkon nuse, ka zgjehdsur pe rburre nje ushtare te ISIS-it

 

ketyy

Preshevë, 6 shtator  -E reja britanike 27 vjeç, supersexy  dhe nje fotomodel me emer ne Britani e fotografuar në pozicione shumë sugjestive, ka ndryshuar jeten e saj. Ajo do të udhëtojë për në Siri për t’u martuar me një ushatre të Shteti Islamik, shkruajne
mediat boterore, transmton agjencia e lajmeve “Presheva jonë”

 

Bukroshja Kimberley Miners, një vajze e ëmbël bjonde 27 vjeç, donte të bënte ishte top modele me  sexy. Ajo madje ka pozuar edhe ne topless në ‘Sun’. Në faqen e saj, gazeta britanike zbulon se gruaja e re ishte konvertuar në Islam pas vdekjes së babait të saj

Ajo që tani quhet  Aisha Lauren al-Britaniya do t ebhet nuse me një xhihadist i quajtur Abu Usama al-Britani qe jetojë në Siri. Ajo është fejuar me xhihadsitin dhe ben plane qe të martohet me të.

Kur u muar në pyetje nga policia anti-terroriste, bukurshja britanike tash me emrin Ajshe, shpjegon arsyet e skruajes ne  Siri e cila e bene thjesht për ceshtje humanitare.ketyyc

SHPËRNDAJE