horghhhHorgosht, 16 maj  -Mbreme tre persona kane humbur jetën në një aksident të rëndë në afersit të Horgoshtit (Kanjiza) ne  ku fi mes Swerbise dhe Hungarisë, njofton “Blic”, trasnemton agejncia e lajemeev “Presheva Jonë”
Tre persona janë vrarë në një aksident të rëndë që ka ndodhur të shtunën në mbrëmje në rrugën Kanjitha-Horgos, dhe tre persona janë plagosur.

Dy burra dhe një grua u vranë në një aksident me makinë natën e kaluar, rreth 21 orë, ka thënë për “Blic” në polici Kikinda.

Sipas informatave jozyrtare, u përplas dy makina dhe një kamion të forcës së rrëzimit nga rruga dhe u përmbys, raporton “Blic”.

Të plagosur, dy burra dhe një grua u transportuan në spitalin e përgjithshëm në Suboticë dhe gjendja e tyre shëndetësore është e vendosur.

Për shkak të vendit të ngjarjes, i cili është ende në vazhdim e trafikut në këtë pjesë të rrugës ishte në vend-numëro

SHPËRNDAJE