busssTeksas,  16 maj  -Tetë pasagjerë u vranë dhe 43 u plagosën në një autostradë në Teksas, në afërsi të kufirit meksikan, kur u përmbys një autobus që mbante pasagjerë qe shkonte drjet një kazino, njofoojn emediat amerikane, transmeton agjencia  e lajemeve “Presheva Jonë”
Autoritetet Webb County kanë raportuar se dje në një aksident shtatë vetë u vranë në vend, ndërkohë që një person ka vdekur në spital,  Spitali ka pranuar një total prej 44 njerëzve, ku me vone disa prej tyre kane vdekur.

 

SHPËRNDAJE