ramarrjaKryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, me ftesë të homologut nga Shqipëria, Edi Rama, mori pjesë në darkën solemne të shtruar nga Qeveria e Shqipërisë për nder të arritjes në Atdhe të Ekipit Kombëtar Shqiptar nga Kampionati Evropian i Futbollit, “Francë 2016”. Në ket ë prtije, mbremje”nuk u pa njeriu numer nje i futbollit Fasdil Vokrri e a sksu nga ftubolli kosovar nga Prishina, qe ne fakt ata e kishin vendin ne vijen e pare te kesaj pritjeje, shkruan agjencia  e lajmeve “Presheva Jonë”

 

kthimi i djelmoshave  të kombëtare sone ne vendlidnja dhe pritja dhe mysfiret 2parushte” nga Kosova, ishte dyshim i kesaj pritje madhore cka edhee njejhre u dheshmuar se politika shqiptare eshte bere mashmish sikmos me  kete pritje ne Tirane me  mysfafiret nga Kosova  që se paku bejne sot per futbollin dhe sportin shqiptare, se paku ne Kosovë, siq eshte deshmuar me Majlinda Kelmendin. Pranie e Vokkrit ne këte cermoni do te ishte  me shume se hjeshme, do te ishte nder per Kosoven, per tifozet dhe futbollistet kosovar, qe kryetari i FFK te jete ne krah te Dukes apo Ramës dhe kapitenit të kombëtares Lorik Cana e jo Isa Mustafa qe s’ka haber as me sport e as me futboll.

 

 

Pse Isa Mustafa e jo Fadil Vokrri ne Tirane ne roitjen e kombëtares?! ishte kjo pyetja e qindralexuesve tane ku u pa mundesa e njeriut numer dy i futbollit shqiptar ne ballkan, (pas Dukes)  Fadil Vokrri i cli pe rnje muaj bëri “kerrdi”  i cili me “nje te gjuajtme, dy te vrame” futi Kosoven ne UEFA dhe FIFA, saqe cmendi Serbi e Rusi  pas anetaresimit të  Kosoves ne dy organizatat e medha nderkombëtare të futbollit ne ate evropiane  dhe botërore.

Mosparnia e Fadil Vokrrit ne pritjen e kombëatreshqiptare mund te jusitfikohet vetëme nese ai ka qene i semurë apo ne ndonje udhëtim urgjent jashte vendit. Ndryshe do te ishte trup për Ramen apo DFuken nese nuk e ka ftuar Vokrrin, apo ky i fundit nese nuk ka pranuar te jete ne mesin e tyre ?!  Sidoqfte, kush do qe tejete pas kesaj “trike”  parnimi i Kosoves ne UEFA dhe UEFA jo vetme qe duhet te gezoj shiptaret, por edhe t’i ofroj, dhe ska nevoje askush t’i frieksohe tnjerit tjetrit kur te gjithe jemi NJE. kemi nje gjak, nje flamur dhe nje gjuhë, ka shkruar ne fund “Persheva jonë”

SHPËRNDAJE