Presidenti i Kosovës quhet Hashim, kryeministri Ramush e kryediplomati Behgjet, qe siq shifet se jane emra muslimane.

“Me këta emra zor se i pranon NATO e Bashkimi Europian” ka thëne presidenit kosovar Hashim Thaci për televizionin e mikut te tij te ngusht Klan Kosova Baton Haxhiu, i njohur nder shqiptaret se bashkepuntor i ish-shefit te UDB-ës serbe.

Se ishte kjo deklarata per ta maskuar rergresin e lobmit dhe integrimeve te Kosove, kunder emrave te shqiptareve muslimane apo propagande kunder NATO-s, kete mund ta dije vetem presidenti kosovar,  ka shkruar sot agjencia e lajmeve “Presheva jonë”

 

Brukseli: Ne NATO dhe BE kemi gjeneral e funksionar me emra Muhamedë

Madje, Hashim Thaci per stagnimimin e lobimit dhe integrimeve terthorazi i hedh fajin shqiptareve me emra musliman por edhe NATO-s dhe BE-së sipas te cilit “këtë pengesë që e kanë kosovarët për tu integruar në Europë”. Ai kete e tha në emisionin Oxygen sadeqo gazetari i Klan Kosovës, ttelevizon ky i mikut te tij  Baton Haxhiu, u perpoq qe perrgjigjien e tij ta “kovertoje” ne humor por per shikuesit e kuptua mesazhi i tij qe ishte nje akuz e rende dhe cinike ndaj emrave musliman por edhe ndaj NATO-s dhe BE-së. Nese Thaci ka mendur se me këta emra (Hashim, Kadri, Xhavitit, Bexhet apo Ramush) Kosova nuk mund te hyje ne NATO apo BE per shkak te se kaluares se tyre, atëhere tjeter hesap eshte..

Zyrtaret nga Brukseli kane pohuar agjencise se lajmeve “Presheva Jonë” se dekalarat e Thacit edhe sikur te ishin humor, nuk ishin serioze ndaj te cileva kane nisur hetime se a ka apo ska elemente traciste ne deklaratat e tija.

Deklaratat e Thacit mbreme ne këte teelvizion nga shikuesit jane cilesuar maskim i regresit dhe lobimit e dobët te diplomacise kosovare qe terrthorazi (me sarkazem e cinezem) mundohet tja hedh fajin ermave te shqiptareve muslimane dhe nderkombetareve, qe len te kuptohet  se Kosova ne NATO dhe BE  mund te hyjne vetem me emra Gjergj, Pal apo Mark e asesi si Hashim, Ramush e Kadri apo Bexhet?! Per keto deklarata ai mund te akuzohet per prapagande kunder nderkombëtareve dhe recizem ndaj emrave muslimanë.

Ne fakt , sikur te ishte keshtu siq thote Hashim Thaci për NATO-n dhe BE-ne vertete do te ishte skandaloze per keto organizata nderkombëtare, qe sipas agjencise se lajmeve “Presheva jonë” ndodh e kunderta NATO dhe BE jane organizata te hapura dhe shembull e tolerances dhe rrespktojne gjitha relagjionet dhe kombet deh asesi nuk ju pengon fare emrat e muslimaneve qe shume gjeneral musliane sot veprojne ne NATO. Shembull Turqia anetare e NATO-s. Kete tolerance dhe rrespekt ndaj muslimave e deshmon se edhe fakti se ne kancelartie dhe  ne krye te NATO-s dhe BE-se gjendet qindra zyrtar e punonjes me me emra jo vetem MJesus apo Jena pole, por dhe muslimanesh, madje aty ka edhe me emra Hashim, te cilet jane te ndershem dhe te rrespektueshem nga koleget e tyre.

Me keto deklarata paushalle te tij ku tashme Thaci e ka bere stil te tij, duke bere loje fjalësh sikur “bashkimin” e Presheves smund te dihet se cka deshti te thoshte, ishte kunder shiptareve me emra musliman apo kunder NATO-s e BE-se qe nuk po i “deshka emrat muslimane” !? apo ndoshta eshte ky nje lloj servilzimi per t’i hyje ne hater Evropës gjoja me keta emra te muslimanëve s’ka integrime?!

 

Ne foto poshte Hashim Thaci tuj ba qejf dhe duke fituar ide per “bashkimin” e Lugines se Preshves me Kosovën i shqeruar me  mikut te tij te ngusht Baton Haxhiu, i njohur nder shqiptaret se bashkepuntor i ish-shefit te UDB-ës serbe qe sot udheheq Klan Kosova

Résultat de recherche d'images pour "thaci haxhiu"

SHPËRNDAJE