Shefi i APNN Shqiprim Arifi gjatë fjalimit të tij në kuvendin themelues të kryesisë së degës në Bujanoc u shpreh se ai “ka ardhur për me bashkue njerëz këtu” siq i “bashakoi” ne Preshevë, msho atij e mësho ketij dhe sollin serbet ne kuevendin e Preshevës de e bere “multietnik”  qe s’kishte ishte vite me pare 

“Bujanoci është me rëndësi për qytetaretr e në veçanti për mu edhe për këtë arsye ka ardhur koha që më në fund edhe Shaipi t’i mbleq palqkat dhe te shkoj në pension”, u shpreh Arifi, transmeton agjencia e lajmeve “Presheva Jonë”. Me kete mund te shifne synimet, Shqiprim Arifi ja ka msy edhe Shaip Kamberit me tja fshi “rasadin” nga politika me e que në pension djalin e ri, ma t’mirin vakt, qe shume pak vite dallon nga Shqiprimi?!

Arifi theksoi se qysh kanë ndodhë zhvillimet politike në Preshevë do të ndodhin edhe në Bujanoc.

Ai i tha simpatizuesve të vet se nuk do të ketë nevojë me prit deri në vitin 2020 me bo ndryshimin në Bujanoc se këta vet të japin shansin me shku në zgjedhje të parakoshme lokale

SHPËRNDAJE