biklllbNuk kane mbetur edhe pak dite, gati nje jave  para ndeshjes së parë të Shqipërisë në finalet e një kampionati evropian. Shqiptaret dhe zvcrteranet por edhe evropiaj me padurim presin ndeshjen mes Zvicres dhe Shiperisë. Nuk po them mes shqiptaree dhe zvicraneve, ndyrshe duhe tt ethmei mes shumices shqiptare dhe “pakices” zvicerane, meqe ne dy ekipet dominojne shqiptaret, dhe cdo fitore qofte e sqhiperise apo e Kosovës munde te kosndieroeht si “fitore e shqiptareve”  ka shkruar sot agjencia  e lajmeve “Presheva jonë”

 

Sa i perket çmimve te i biletave ato kane thyer  rekorde historike për një ndeshje po ashtu “historike” të kombëtares shqiptare. Qysh në ditën e parë të lançimit të biletave më e lira kushtonte 25 euro në kategorinë 3 (pas portave) ndërsa sot ka mbetur vetëm një kategori ku mund të blesh bileta online ku çmimet variojnë nga 370 franga në 600 franga zviceran. Ato madje shiten srtërshiten mbi tavoline e nëntavoline deri  1000 CHF ka mësuar agjencia e lajmeve “Presheva Jonë” e cila ka angzhuar dy gazetarë për gte njekur ndeshjen Shqipëri-Zvicër që do të zhvillohet në orën 15.00 të datës 11 qershor 2016 në Lens të Francës.

 

Afërsia e shumë qyteteve evropiane ku jetojnë shumë shqiptarë me Lensin dhe kërkesa e fortë për biletat për ndeshjen e parë të shqipërisë në finelt e Evropianit shtuar dhe faktin që luajmë përballë Zvicrës që ka 6 shqiptarë në formacion e për më tepër një derbi mes dy vëllezërve Xhaka kanë rritur andrenalinën për ndeshjen dhe për pasojë edhe çmimet e biletave./MONITOR

Vendet e mbetura në stadiumin Stade Bollaert, Lens

Albania vs Switzerland – UEFA Euro 2016

Saturday, June 11 2016 13:00

Kategoria 1 ——–18 bileta
Kategoria 2——– 4 bileta
Kategoria 3 ——–31 bileta

SHPËRNDAJE