tirrTiranë, 11 nentor -Të paktën një person u vra dhe pesë të tjerë u plagosën në një shpërthim në një rafineri nafte në jug të Shqipërisë, tha sot policia, transmeton agjencia e lajemeve “Presheva jonë”

Aksidenti ndodhi mbrëmë në një rafineri nafte në balsam, 140 kilometra në jug të Tiranës.
Supozohet se faji është i një pompë shkaktoi një zjarr që vrau njeri 40-vjeçar. Në mesin e pesë të plagosur, një në gjendje të rëndë,

SHPËRNDAJE