cukrakkkPreshevë, 10 nentor  -Eshte gjetur trupi i pajete i një punëtorëv D.Z (62) sot  në oret e mëngjesit në oborrin e “ndërtimit AR” në Cukarke, fshat ky afer  Preshevës, njofton agjencia e lajmeve “Presheva jonë”.

Mësohet se në fytyrën e viktimës jane pare gjurme lendime në ballë, në  lëkurën e kokës dhe në hundë, qe dyshohet per vdekjen e tij. Njeri i vdekur D.Z (62) ishte një roje të sigurisë i kompanisë.

Njoftimet e para flasin se këtij personi i ka ndodhur vdekje natyrale. Por megjthatë, fjalen e fundit e ka  autopsisa, trupi i te cilit është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore. Hetimet vazhdojnë.

SHPËRNDAJE