Shpende Ahmeti dje tha se Hashimi eshte dinak e sot gu per guni me te?! VIDEO Shpend Ahmeti kritikon ashper Thacin: Duhet të shporret ky njeri dhe egzistenca e tij po na len pasoja në shtetin tonë

 

Kryetari i Prishtinës Shpend Ahemi (sa ishte ne VV) me 17.09.2016 kishte reaguar ashper kunder pas postimit të presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit, i cili kritikoi protestat e sotme të studentëve te kisha në kampusin e UP-së. Ahmeti shkruan se “nuk duhet lejuar që ky njeri dhe ekzistenca e tij të lë pasoja për shtetin tonë” Shpende Ahmeti dje tha se Hashimi eshte dinak e sot gu per guni me te?! VIDEO. Sikur lideri i LDK-së Isa Mustafa qe qe ja zgjati pushtetin Thacit para kater vitesh, kur beri koalicion me PDK-në, sot Shpend Ahmeti behet “gardian” i pushtetit te Thacit apo kalacion i qeverise, para se te biente, ka shkruar agjencia e lajmeve “Presheva jonë” 

 

Shpendi se shpendi po flutruon here andej e here këndej..Ku po esh ma nxetë

“Hashim Thaci është relevant para faktorit ndërkombëtar vetëm kur bën koncesione ndaj Serbise. Ai e din që pa Serbine, pa pllaka përkujtimore, pa kisha e pa takime me Vucicin mbetet vetem i akuzuar potencial në Gjykaten Speciale.

Si nënshkrues i demarkacionit tokefales, dhe premtues e nënshkrues i asociacionit tokendares, Thaci krijon tema te tilla si kjo më poshtë ku mund të duket i moderuar dhe relvant në Ballkan. Për këtë arsye këshilltaret e tij shkruajnë artikuj kundër Rames dhe takimeve me Vucicin sepse frigohet që dikush ja zene vendin tek koncesionet.

Kosova do të mbetet edhe pas Thacit edhe pas gjithë neve. Nuk duhet lejuar që ky njeri dhe egzistenca e tij të na le pasoja për shtetin tonë” (sic.), ka shkruar Ahmeti në profilin e tij në Facebook.

SHPËRNDAJE