Jo kujtohet shkrimi i agjencise se lajmeve “Presheva jonë” ne mars e ttiulluar: “Operacioni “fshesa” vazhdon në Luginën e Preshevës. Pas Shqiperim Arifit radhën e ka  Xhelal Mehmeti…” ? Dhe ja keshtu ndodhi pas tre muajsh. Pra, nga Presheva lajmi me i ri vjen se Xhelal Memeti ka njoftuar opinionin se jep dorëhejqja nga të gjitha postet e Partisë për Veprim Demokratik, njofton agjencia e lajmeve “Presheva jonë”

Ky është shkrimin i tij i plotë:

Të nderuar qytetarë të Komuës së Preshevës

Përmes këtij shkrimi dua të informoj opinion e gjërë dhe mbështetësit e mi, se unë Xhelal Memeti deri më tani kryetar i nëndegës së PVD-së në Miratoc dhe Zv.Kryetar i degës në Preshevë,jap dorëheqje të pa revokueshme nga çdo funksion i imi brenda PVD-së.

Për të ju informuar saktësisht dhe më gjerësisht mbi këtë vendim , un do të prononcohem në një konferencë për media që do të bëhet ditën e hënë në ora 11:00.

“Dorëheqja është shprehje e denjë e kurajos. jo gjithkush e zotëron atë” –dikur deklaronte i madhi Napoleon Bonaparta, prandaj un do të dal me kokën lartë, duke mos zbehur aspak unin tim për ti kontribuar vendit, por jo në këtë formë , jo me këtë qeverisje.

Sinqerisht,
I juaji Xhelal Memeti.

SHPËRNDAJE