RUBRIKA ROZE: Preshevë, 12 qershor -Post festum  zgjedhjeve ne Kosovë duket se edhe nje fenimeen mediat tjera nuk e kane hetuar, pos agjencise se lajmeve “Presheva jonë”.  Vetëvendosje përfituesja më e madhe e zgjedhjeve, komunat që ja c’kapi PDK-së dhe LDK-së, kane shkruar sot mediat shqiptare. Madhe ne mediat ne ballkan por edhe ne ato botërore flasin per fitoren e bindshme te VV se Albin Kurtit.

Por gazetari investigativ i seksiologjise nga “Presheva jonë”, njëherit edhe vezhgues i zgjedhjeve te fundit ne Kosovë ka kërkuar nga policia kosovare (sidomos nga ata qe ja lidhnin duart Albinit, Shpendit,  ata qe e heluam “shote galicen” e parlamentit -Doniken, e mbyten Astritin etj..)  dhe nga ata qe KQZ te nisin hetimet urgjent ndaj VV se mos valle kjo parti më 11 qershor perdori vieagra qe u rri kaq shpejte?! Ishte W e vetme me me se shumti vota qe i besoi populli shqiptare perballe dy partive tjera simotra (PDK-LDK) qe para dy viteve ishin binjakëzuar qe sivjet u c’kurorëzuan dhe ne dy kreveta (të ndara)  me parti te ndryshme (njëra me 5,  tjetra me 12 parti) dolen ne ring me VV  deh deshen t’i ngrehin kuajt me Albin Kurtin, por deshtuan fiasko perballe tyre.

Këtu dicka ndodhi ose mundet të jete e kunderta, ndoshta bash PDK dhe LDK sivjet paskan harrur te marrin viegra qe ju rane te poshtë:-)) me vota, sidos  Kadri Veselit dhe Isa Mustafës… Pak hajgare, pak penjëmend, zine se sot ishte 1 prilli…

 

SHPËRNDAJE