Lëvizja “Vetëvendosje”, e cila garoi e vetme në zgjedhjet e 11 qershorit, ka arritur të marrë vota gati sa partitë e tri partive me te forta ne vedn (PDK, LDK, AAK)…M eekte mund te thuhet se Albin Kurti ‘nokautoi’ krimnilet, shik-itët e koministet jugosllav

Sipas exit-pollit, partia e Kadri Veselit(PDK), Ramush Haradinajt(AAK) dhe e Fatmir Limajt(NISMA) kanë fituar rreth 40 për qind të votave, ndërsa subjekti I dytë ka dalë lëvizja “Vetëvendosje”, e cila garoi e vetme në zgjedhje, me 30 për qind të votave. LDK ka dalë rreth 27% të votave.

Kandidati për Kryeministër nga Vetëvendosje, Albin Kurti, ka shkruar në Facebook, ku ka thënë se lajmet që po i shkojnë VV-së nga përfaqësuesit në qendrat e votimit, janë më të mira se “Exit Poll”-et.

Ai ka thënë se çdo votë do të mbrohet, duke thënë se në mbrëmje do të festojnë për një rezultat të bukur.

Komenti i plotë:

Të nderuar miq

Lajmet që po vijnë nga përfaqësuesit tanë në të gjitha qendrat e votimit dhe numërimit janë më të mira e më të sakta se çdo anketë apo “exit poll”.

Çdo votë do të mbrohet, dhe në mbrëmje do të festojmë me një rezultat vërtet të bukur.

Ju falemnderit të gjithëve!

SHPËRNDAJE