Preshevë, 5 qershor -Pas ores 21 sot ne qender te Beograsit eshte vrare nje emigrant nga Afganistani K. K. (21) u vra sonte në orën 21 në rrugën Karađorđevo në qendër të Beogradit, njfton agehncia e lajemeve “Presheva Jonë” duke ju referuar burimeve te  “Blic”.

Sipas informacioneve të para, përpara një prej kafeneve në Karagjorgjevë kishte një përleshje “midis emigrantëve” dhe pastaj njëri prej tyre ishte thikë në gjoks.

Policia kreu një hetim dhe trupat e kërkimit kërkojnë një të dyshuar për vrasje. Siç mësuam në vend, i riu i vrarë ishte me një mik kur ata u sulmuan nga tre burra. Pas një grindjeje dhe grindjeje, një nga sulmuesit nxorri një thikë dhe ia dha për K. K. fatkeq në gjoks. Një i ri plagosur vdekjeprurës vdiq në vend.

K. K., siç mesohet, ka qenë në Beograd për një kohë të gjatë dhe nga Afganistani ai erdhi dy vjet më parë.

SHPËRNDAJE