Xherdan Shaqiri  dhe Granit Xhaka dhe ishin dy “heronjtë te gjallë” te Zvicrës në ndeshjen e grupeve të Kupës së Botës kundër Serbisë te cilet pushtiuna mediatr boterore.

Xhaka shënoi golin e barazimit ndërsa Shaqiri vulosi fitoren në minutat e fundit të ndeshjes kesdhtu duile likuduar Serbine nga Botropri 2018, shkruan agjencia e lajmeve “Presheva jonë” e cila sjell edhe nje VIDEO

Festa e tyre me SHQIPONJË i revoltoi shumë tifozët serb dhe ruse sa nuk rreshtën se ofenduari, madje dhe ne gjuhen shqipe, duke i share nenen. Kush po thote se serbet nuk e dine shqipen?.. (Ko to laze, ko to kaze da srbi ne znaju albanski). Cka mund te thuhet, pos asaj se ky veprim i serbit s’eshte “provokacija” por një kuluture e një kombi.

Derisa Xhaka po dilte nga stadiumi, një huligan serb shanë atë në gjuhen shqipe dhe serbe. Mirëpo përgjigja e Granitit është epike duke e lënë pa fjalë tifozet serbe duke i bere me gisht ne shenje “qetesi, mos beni zhurem..”

SHPËRNDAJE