(AIK-Presheva-Jone)

Presidenti aktual I Barcelonës, Sandro Rosell ka nënshkruar një marrëveshje rekorde prej 165 mln euro me fondacionin e Katarit,dhe kjo kontrat ishte ndër më të kritikuarat.

“Përgjatë gjithë histories së saj,fanela e Blaugranave ka qenë e pastër dhe nuk ështëv varur kurr klubi nga reklama e fanelës,kjo që po bënë Sandro Rosell po shkel historin e klubit pa mëshirë,kjo është e papranueshme për ne” është shprehur legjenda e Barcelonës Johan Cruyff.

Ndërkohë presidenti I Barcas e kishte të patjetërsueshme të dal në konferencë për media dhe të japë shpjegime rrethë kësaj kontrate.

“Ekonomia e klubit tonë po fundoset,ne duhet ta mendojmë se kemi yje në skuadër dhe të gjithë atë lypset paguar,ndërkohë që duhet t’I shlyejm borxhet nëpër banka që prekin shifrat e gjysmë miliarde. Vërtet fanela e Barcas gjithënjë ka qenë e pastër,por fondacioni nga Katari nuk është ndërrmarje tregëtare por senzibilizuese dhe ne kemi privilegjin që të jemi edhe për një kohë prezantues të paqe në botë” ka përfunduar Sandro Rosell.

SHPËRNDAJE