​Sanchez tradhton keq Arsenalin, kalon te rivali i madh i Premielrigës (Foto) Alexis Sanchez nuk është i lumtur dhe dëshiron të largohet nga Arsenali gjatë verës së ardhshme

Marrëdhëniet jo të mira me trajnerin Arsene Wenger kanë bërë që Alexis Sanchez të mos vazhdojë kontratën e tij me Arsenalin, e cila skadon në vitin 2018.

Sipas Daily Express, këtë mundësi pritet ta shfrytëzoi Manchster United, të cilët do të tentojnë transferimin e tij gjatë verës.

Mourinho është i vendosur për transferimin e kilianit, pasi Antonie Griezmann ka vendosur të mbetet në Atletico Madrid.

SHPËRNDAJE