Skuadra e Realit të Madiridit ndonëse nuk ka asnjë efektë as pozitiv as negativ nga kjo fitore e së shtune,ajo e ka “bombarduar” me gola Sevillan në shtëpin e saj,Ronaldo ishte protagonisti kryesorë i cili shënoi katër gola.

Golin e parë e shënoi mbrojtësi spanjoll 21′(Ozil M.) Ramos ,dhjet minuta më pas (Pepe) Cristiano Ronaldo,dhjet minuta pas golit të Ronaldos shënon (Ozil M.) Kaka,me këtë rezultat mbyllet pjesa e parë.

Në pjesën e dytë ish-futbollisti i Real Madrid A.Negredo shënon në minutën e 65,në minutën e 70 shënon përsëri Ronaldo,portugëzi shënon edhe dy herë të tjera në minutën e 70 (Ozil M.) Cristiano Ronaldo dhe të 73 (Benzema K.) Cristiano Ronaldo ,më pas në minutën e 84 sërishtë shënon A.Negredo,në këtë takim kontribut të veqant dha turkogjermani Ozill i cili dha 3 asistime.

 
 
 
 
 

SHPËRNDAJE