sokol

Sulmuesi i Kombëtares shqiptare dhe skuadrës turke Bashakshehir, Sokol Cikalleshi, po shkëlqen në ndeshjen e Kupës së Turqisë ndaj Goztepes, raporton Gazetaolle.com.

Futbollisti nga Kavaja ka shëmuar dy gola derisa skuadra e tij po fiton me shifrat 3:2 në pjesën e parë. Golin e parë, Sokoli e shënoi nga penalltia.

Për dallim nga ndeshjet e Kupës, Cikalleshi nuk po preferohet në ato kampionale.

SHPËRNDAJE