(AIK-Presheva Jone)

Skuadra e Real Madrid është shumë pranë kualifikimit në finale të kupës së spanjës pasi që ka mposhtur si mysafir Sevillan me rezultat minimal 0:1

Golin e parë dhe të fundit e shënoi Karim Benzema pas disa driblingjeve fantastike në zonën e kundërshtarit. Ky gol i francezit vjen pikërishtë në kohë kur në fondin e futbollistëve kryeqytetas të Spanjës ka ardhur Emanuel Adebayor pasi që traineri vendas nuk ndiente siguri në sulm vetëm me Benzeman deri në fund të sezonit.

Ndeshja e rradhës do të luhet javën e ardhshme në Bernabeu dhe nëse do të arrin ta ruaj avantazhin apo edhe ta rrisin mbretërit me gjasa në finale do të ndeshen me Barcelonën e cila pritet ta ketë një punë të lehtë kundër Almerias

SHPËRNDAJE