(AIK-Presheva Jone)

Pas operacionit të Higuain ku u konfirmua se ai do të mungoj deri në katër muajt e ardhshëm Mourinhos iu është dashtur të dal në konferencë për media për të shprehur keqardhjen e tij,pasi që si sulmues kryesor e ka vetëm Benzeman i cili edhe ashtu nuk është në formë aq të mirë.

“Klubet e mëdha kanë mbi tre sulmues me të cilët disponojnë nëpër kompeticione,ne e kemi vetëm Benzeman dhe kjo nuk bënë kështu” ka thënë Mourinho. Me këto fjalë “Special One” i ka quar fjalë Perezit se na duhet një sulmues patjetër.

As sbulon se emri i rradhës i cili mund ti bashkohet klubit madrilen gjatë dimrit është Gjermani i Bayernit të Mynichut,Miroslav Klose. Megjithëatë kjo nuk është një alternativë aq e mirë pasi që ai nuk do të mund të luaj në champions league,thonë burimet të AS.

SHPËRNDAJE