Sonte në Londër, në Emirates Stadium, do të zhvillohet derbi në mes të dy skuadrave të kryeqytetit anglez, Arsenal-Chelsea

Arsenali hynë në këtë ndeshje me disa mungesa, ku disa lojtarë të saj janë testuar pozitiv me Covid-19 si Ben White dhe Alexandre Lacezzette kurse Chelsea ka një ekip me të kompletuar ku në dispozicion e ka edhe Romelo Lukaku, që e transferoi nga Inter për 115 milionë euro.

Xhaka në këtë ndeshje ka startuar nga fillimi e ku ai është edhe kapiten i skuadrës. Në sulm janë: Saka, Pepe dhe Martinelli.

Në bankën rezervë të Arsenali sonte është edhe Aubameyan, i cili sapo është shëruar nga Covid-19.

Në anën tjetër për Chelsea përpos Lukakusë që ka startuar në sulm janë edhe Havertz dhe Mount.

Formacioni zyrtar:

Arsenal

SHPËRNDAJE