polkjhhggPrishtine, 1 shtator  -Sipa asagjencise se lajmve “Presheva Jonë” e cila po ndjek protesten me disa gazetare te huaj, mbi 700 shqiptare jane ne mesin e protestuesv shiptare perballe policise kosovare ne shehsin Skdnerbeo apo para bilbiotekes kombëtare me afishe e flamuj ne duar, per t ‘i thene jo Demarkacionit!

Reperi i njohur Arian Agushi- Gold Ag përveç se me këngën e tij mundohet të kundërshtoj dhe të kritikoj në një menyrë, ai sot ka bërë edhe një tjetër veprim.

Goldi sot ka dalur edhe në protestën e organizuar për të kundërshtuar ratifikimin e Demarkacionit me Malin e Zi.

Shumica  e ketyre protestuesve nga Kosova Lindore kane qene ne Prishtine  apo Fushe Kosove, kurse disa perklunder pengesave nga policia serbe ne kufi, ata  kane arritur  te depertojne, kalijne kufirin drejt Kosovës, dikush me autobus e dikush me vetura private. Ata ndjehen te mashtuar nga qeveria dhe mafia politike ne krye te shtetit te Kosovës, prandaj edhe ne dore mbajne parrullat me mbishkrimin “Edhe Lugina kunder Mashtrimeve” !proetstsss111

 

SHPËRNDAJE