Anila Kalleshi, ky emër i njohur i dietologjisë shqiptare u vlerësua me një tjetër trofe, me një cmim special,  kesaj radhe nga Presheva 

 

Image result for anila kalleshiPreshevë, 8 mars 2018 -Ne diten nderkombertare te gruas sikur tashme eshte bere tradite qe t’i japim perparesi te arriturave dhe sukseseve te femrave. Kesaj radhe agjecia e lajmeve “Presheva Jonë” ka zgjedhur dietologia e njohur shqiptare Anila Kalleshin duke vleresuar lart misionin dhe suksesin e saj.  Dietologia Anila Kalleshi emri i se ciles sot ka kaluar edhe kufijte e Shqiperise (Zvicer, Amerikë, Itali, Gjermani e gjetiu..) per cka deshmojne nje ser cmimesh dhe mirenjohjesh nderkombërare mbi 100 sosh…ju eshte shtuar ketyre varg mirënjohjeve edhe nje nga Presheva, pikerish nga agjencia kombetare e lajmeve  “Presheva Jonë”.

Anila Kalleshi’s Center, kjo qender dhe amabsade e dietes, mirembatjes dhe bukurise shqiptare, pas 20 vitesh, po shkruan historine!
Résultat de recherche d'images pour "anila kalleshi"Anila Kalleshi, e cila prej 20 vitesh sfidon e vetme dhe mjaft e sigurtë këtë dukuri në vendin tonë, me sy të përlotur dhe triumfatore ndihet e vlerësuar nga Elita Botërore.
Anila Kalleshi nuk prezenton vetem punen e nje femre te sukseshsme por ajo ishte dhe mbetet ambasadore e sharmit dhe bukurise shqiptare ne ballkan dhe Evropë si nen race bukur evopiane “Anila Kalleshi, kjo grua shqiptare me flokë të erreta dhe sy te zinj plote sharm eshte shembull jo vetem e suksesve, por edhe model i races dhe bukurise shqiptare ne kontinentin tone (“Physically Albanians are the most beautiful race in Europe. Anila Kalleshi, this Albanian woman with dark hair and black eyes full of charm is an example not only of success but also model of Albanian race and beauty on our continent “) ka shkruar agjencia e lajmeve “Presheva Jonë” duke folur per per aresyet e shpalljes se dietologes sone nga Tirana “Personalitete te Vitit”

20 vjet Anila Kalleshi Center/ Festa që mblodhi elitën e Tiranës

Image result for anila kalleshi 20 vjetPrej 2 dekadash, Anila Kalleshi është në krye të listës si dietologia shqiptare më e mirë dhe duket se kështu do të mbetet, pasi çdo vit ajo e mbyll me tituj e çmime që e mbajnë në vendin e parë, pa asnjë konkurrencë serioze.. Prej vitesh njihet si një prej dietologeve shqiptare më me emër. Jo rastësisht shënon 20-vite punë e përkushtim të palodhur për t’i kthyer shumë njerëzve peshën ideale trupore, por dhe një mirëqenie e vetëbesim në veten e tyre. Eximia, revolucion në humbjen e peshës, sfida më e madhe e Anila Kalleshi

Do perkujtuar se me 4 korrik 2017 Anila Kalleshi në Luzern të Zvicrës në Hotel Schweizerhof  u zhvillua ceremonia madheshtore e çmimeve Socrates ku Anila u vlerësua në këtë garë të bukur mes njerëzve që i kanë shpallur luftë mbipeshës me çmimin “The Name in Scienes”.

JO vetem kaq, Komiteti i Nominimeve Socrates në bashkëpunim me EBA Europe Bussiness Assembly me qendër në Oxford organizon një ceremoni të përvitshme të anëtarëve Elitarë të fushës të mjekësisë të të gjithë botës, lidhur me kontributin dhe shërbimet korrekte që i ofrohen njerëzimit. Pikërisht për këtë meritë është e nominuar edhe dietologia jonë Anila Kalleshi.

Për Anilën ky ështe një vlerësim mjaft i madh që i bëhet punës së saj të palodhur gjatë këtyre 20 viteve. Ndihem mjaft mirë dhe natyrisht jam e motivuar për të çuar më lart punën time në luftën kundër obezitetit dhe mbipeshës”.

Duhet theksuar se për çdo vit agjencia e lajmeve “Presheva Jonë” shpall personalitete të Vitit, persona që i kontribuojnë çështjes kombëtare. Para pese vitesh “Presheva Jonë” kishte shpallur për personalitet të vitit, presidenten e Zvicrës, Micheline Calmy-Rey. Në vazhdim kishte shpallur Granit Xhakën, kurse apra tri vitesh Bustin e Skënderbeut në Gjenevë ngrirë në akull si dhe Edi Ramën, si kryeminister. Kuse vitine  kaluar Ilir Meten, ndersa sot me rastine dites dnerkombëtare et gruas me 8 mars agjencia a lajmeve “Presheva Jonë”  ka zgjedhur femren me te sukseshsme shqipare ne Gadishullin Ilirik dietologen e famshme Anila Kalleshi duke shpalluar “Personalitete e Vitit”

Résultat de recherche d'images pour "anila kalleshi"

SHPËRNDAJE