Bruksel, 8 mars -Ne diten nderkombertare te grave sikur eshte bere tradite qe t’i japim perparesi te arriturave dhe sukseseve te femrave. Kesaja radhe agjecia e lajmeve “Presheva Jonë” ka zgjedhur bukuroshen nga Decani e cila jeton dhe vepron ne Belgjike Miranda Balaj e cila dite me pare fitoi titullin “Miss Pamvaresia ” -2018. Miranda njekohesisht edhe pak dite do te gjendet ne Indi per te perfaqesuar Republiken e Kosovës, dihet edhe Presheven e Kosoves Lindore, në evenementin nderkombetar “Miss World Wide-2018”.

Kemi dëgjuar se si vajzat shqiptare në botën e artit dhe të bukurisë janë duke përfaqësuar denjësisht shqiptarinë kudo, madje ajne bere lobistet me te mira se poltiklajt tane per Kosoven. A thua Kosova sikur tmos do ta kishte Dua Lipën,  Rita Oren, Angela Martinin, Emina Cunmulaj apo Miranda Balaj a do te njihej aq shume? Sigurisht se jo. Më e bukura e Belgjikës është nje shqiptare, dihet nga Decani, qe quhet Miranda Balaj qe ska me shume se 22 pranvera.

Me rastine 8 Marsit Miranda Balaj  iu ka dhene nje interiste exclusive per  agjencine e lajmeve “Presheva Jonë” e cila flet per bukurine qe ja ka dhene prinderit, dihet duke falenderuar Zotin.

 

Miranda Balaj, kjo ambasadore e bukurise shqiptare ne Evropë

Vërtetë ajo është një bukuroshe per te cilen flete me se mire sytë, trupi dhe sharmi i saj. Miranda  është me origjinë nga Deçani, e cila dite me apre më parë ka fituar Miss Pavarësia 2018. Ajo me 2017 kishte fituar titullin Miss Antverpen në Belgjikë, ndërsa sapo ka nisur te realizoje ëndrrat e saj te karrieres se bukrise duke u ngjitur lart e me larte. Miranda eshte e gjate afer 1.70 m dhe ka 58 kg.

Agjencia e lajmeve “Presheva Jonë” se Miranda më 15 Mars do jete ne Indi për të përfaqësuar shtetin e Kosovës në Miss World Wide dhe falë bukurise se saj te mahnitshme  është pretendente kryesore edhe në këtë konkurs nderkombëtar të bukurisë në botë qe te valoj flamurine  Kosovës e krah te tij edhe ate shqiptar.

“Ka gati qe 1 vjet qe mirrem me ket drejtim. Të gjitha kan filluar me pjesmarrjen time ne Miss Belgjika. Aty ka pas 2.000 vajza qe jan regjistruar me u prezentuar, ku prej tyre i kan zgjedhur vetem 200 kandidate. Dhe prej ketyne 200-ve kam arrit deri ne finale mes 60 konkurenteve tjera. Me ket pjesmarrje e kam vrejt qe me pelqen ky drejtim, por qe kisha deshirë ta perfaqsoj Kosoven dhe jo Belgjiken. Me pas me erdh ftesa nga Tirana, nga Shpejtim Zejneli per te marr pjes ne Miss Pavarësia 2018 ku edhe dola une si fituese”, thote ne fllim te bisedes sone per agjencine e lajmeve “Presheva jonë” Miss Pavarësia 2018 Miranda Balaj nga (Decani) Belgjika.

Rreth titullit “Miss Pamvresaai ne vazhdim Miranda thote se “jam krenare qe ka  marrur Miss Pamvarësia 2018. Per mu esht nje titull shum i rendsishme qe jam zgjedh Miss Pamvarësia 2018, per rastin e 10-vjetorit e Pavarësise se Kosoves. Sidomos per arsyjen e thjesht qe muj ta perfaqsoj Kosoven ne shtete tjera, dhe ta bej veten, familjen edhe krejt Kosoven e Shqiptarin te ndihen krenar me mu dhe shtetin tonë”

Duke folur per rrugetimin e  saj nga Decani (Kosova) ne Bruksel Miranda Balaj rrefen se “Ne Belgjike kam ardhur nja 3 vite para se te kem lindur, pra ne vitin 1992. Ketu kam shku ne shkoll dhe kam studijuar. Kam perfundu studimet me sukses  dhe tash jam duke punuar si Hostesse. I bjen kur del nje film i ri, drame apo kur behet promovimi i ndonje shkolle, unversiteti apo fabrike gjigante, une aty jam si guid dhe mirpres musafiret..”

Se si nodhi qe kjo decanase te perfaqesoj shiptarine en Indi ne “Miss Freedom Of The World” tuj pas ballkani mbi 3 milion vajza shqiptare, Miranda Balaj ne fund shpjegon se “per ne Indi une jam zgjedhur ne baze te disa kritereve, dihet qe duhet plotesuar cdo miss qe prezenton shtetin apo kombin tonë. Dhe nga juria, rrespektivisht e prire nga drejtori kombetare i Kosoves dhe Shqiperis, Shpejtim Zejneli, organizatori i Miss Pavarësia 2018, me kane  zgjedhur mua qe te jem perfaqesuese edhe ne  Miss Freedom of Kosova, e cila ta perfaqesoj Kosoven ne garen e bukurise botereore “Miss Freedom Of The World” ket verë Data ende nuk eshtë percaktuar…”

 

 

 

SHPËRNDAJE