Résultat de recherche d'images pour "Abelard Tahiri presheva jone"Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, i ka paralajmëruar dorëheqjen e tij kryeministrit të vendit, Ramush Haradinaj. Nëpër disa media raportohet se Tahiri këtë vendim ia ka dorëzuar sot kryeministrit, ndërsa dorëheqja e tij lidhet me pakënaqësitë që ai i ka shprehur lidhur me funksionimin e punëve në sistemin e drejtësisë, sidomos me ndërhyrjet e shumta politike në dy muajt e fundit.

Koha.net ka provuar ta konfirmojë këtë edhe nga Qeveria edhe nga vet Ministri, por nuk ka marrë asnjë përgjigje. Kujtojmë se pak ditë më parë, Tahiri ka kërkuar nga politikanët të mos bëjnë presion ndaj institucioneve të drejtësisë.

Analisten nga Lugina e Preshevës pe ragjencine e lajemeve “Peshevs jonë” kane thenë jo dorëheqje te ministrit te Thacit (qe genjeu) pa ja dhenë Bujanocit 40 mije euro..”

Do perkujtuar se ky ministri i Hahsim Thacit me 20 tetor 2017, mkur ihste en Bujanoc, pas hange rmire qebepapa me Shqip Kamberi kihste premtiuar se “do t’i kërkojë Qeverisë së Republikës së Kosovës ndarjen e 40 mijë eurove për renovimin e një shkolle në Bujanoc, me propozimin që këto mjete të sigurohen nga buxheti i ministrisë që drejton ai.” por so re kesja dite aot nuk jasne dhurar, Bile ai se fudnit deshi te implikoj ehde sqhiperine se ato do te dergohen permes Sqhiperise gjoja “Serbia s’po i pranojka ndryshe” pune kjo qe eshte ditur dhe ishte pritur se ishte nje fushate e partise se tij (PDK) meqe ai u gjet ne Bujanco ne prag  te zgjedhjeve. 

SHPËRNDAJE