Prokuroria ka konfirmuar rastin e rëndë në Gjilan ku një police ka vrarë dy prindërit e saj, dy vëllëzërit dhe në fund vetën për motive të panjohura deri më tani.

Hanife Bllaca, Zeqir Bllaca, Fisnik Bllaca dhe Blerim Bllaca dyshohet se u qëlluan për vdekje nga Valdete Bllaca të martën në Gjilan.

Zeqir dhe Hanife Bllaca ishin prindërit e zyrtares policore, Valdete Bllaca, e cila rreth orës 13:00 qëlloi për vdekje edhe dy vëllezërit e saj: Fisnik dhe Blerim Bllacën.

Ndërsa Gazeta merr vesh se e ndjera ishte suspenduar nga puna për shkak të problemeve psiqike.

Rasti dyshohet se ka ndodhur sot dhe në vendin e ngjarjes kanë dalur menjëherë njësitet e nevojshme.

 

Prokuroria përmes një komunikate për media ka bërë të ditur se detaje më të hollësishme do të zbulohen së shpejti.

 

Prokuroria e ka konfirmuar se pesë persona kanë ndërruar jetë në Gjilan

Kjo u bë e ditur përmes një komunikate nisur për media.

Sipas prokurorisë rasti ka ndodhur në lagjen “Bujanina” në Gjilan ndërsa, e ndjera V.B, ishte zyrtare policore.

Fillimisht, ajo dyshohet se ka vrarë dy prindërit, dy vëllezërit dhe pastaj ka kryer vetëvrasje.

Këta janë dy vëllezërit nga Gjilani që dyshohet se u vranë nga motra e tyre

E nga mediat u konfirmua edhe për dorasen e cila dyshohet të jetë Valdete Bllaca.

Mësohet se dy vëllezërit e Valdetes që kanë mbetur të vrarë, janë Fisnik e Blerim Bllaca.

ImageImage
SHPËRNDAJE