Preshevë, 1 mars  -Në pikën kufitare ne Tompa policia hunagereze ka arrestuar shettasin shqiptar (27) me 12 kg drogë (marihuanë) ne maikëne tij, njfton agejncia e lajemeve “Presheva jonë” duke ju referuar burimeve te mediave te Budapestit.

Oficerët e policisë hungareze në pikën kufitare Tompa, konfiskuar 27 pako të drogave narkotike, të cilat janë dyshuar të jetë marihuanë.

Droga me ndihmën e një qeni të trajnuar posaçërisht gjetur në bunkerë të fshehura makinën “Opel Zarif” drejtuar nga shqiptare 27-vjeçare.

Policia hungareze thonë se shoferi u ndalua dhe automjeti dhe 12 kilogramë drogë u kapën.

SHPËRNDAJE