Ne naten e Krishtlindjeve në parkun e njohur Parc d Mugins ne Kanë u gjet nje trupi i pa jete i nje femra e cla nuk ishte idnetfikuart fillimisht nga policia franceze. Autzori i vvarsje se sa ishte nje burrë 28-vjeçar. Prostitua u gjet e zdhshur dhe e gjakosur nga kalimtaret në mëngjesin e Krishtlindjeve në një park në Mougins (Alpes-Maritimes). Viktima ihste je shqiptare e njhur ne at mjedis si prositute, njofton agjencia e lajmeve “Presheva Jonë”

Pasi një gjyqtar hetues e njoftoi atë për aktakuzën e tij, i riu u vendos në paraburgim nga gjykatësi i lirisë dhe paraburgimit, në përputhje me kërkesat e prokurorisë.

Në kujdestarinë e policisë që nga e premtja “ky njeri pranoi se e kishte takua anten ne Kanë  vajzen shqiptare 24-vjercare  dhe se kishte kryer marrëdhënie seksuale me të”, ka shpjegoi Fabienne Atzori, prokurore e Republikës së Grasse, gjatë konferencë për shtyp: “Pastaj ai tha se kishte humbur mendjen dhe e kishte mbytur atë.”

“Ndodhi diçka që e bëri atë të humbasë pedalet e tij,” shtoi magjistrati, duke refuzuar të jepte më shumë detaje mbi shpjegimet e dhëna nga i dyshuari.

Pas vrasjes, vrasësi i dyshuar “zgjodhi ta heqë viktimën në një vend që e njihte”, në parkun departamentor të Valmasque në Mougins “, dhe ta djegë atë me benzinë ​​për të bërë të gjitha gjurmët të zhdukeshin dhe të dhëna ”, tha Atzori.

Viktima 37-vjeçare ishte identifikuar pas ca dites pas vrasjes, falë veçanërisht shenjave dalluese trupore. Nëna e një fëmije dy vjeçar të vendosur në kujdestari, ajo gjithashtu do të ishte nëna e dy fëmijëve të tjerë potencialisht të rritur që jetojnë në Itali, ka thenë Parquet de Grasse.

“Ne e fituam sigurinë një ditë pas vrasjes, falë kamerave të vëzhgimit me video të vendosura afër parkut, që trupi ishte depozituar atje rreth orës 04:20 të mëngjesit..”, tha koloneli i së Dielës Dominique Lambert, komandant i seksionit. të hulumtimeve nga xhandarmëria e Marsejës.

I dyshuari, 28 vjeç dhe jeton në mes të Kanës dhe Le Cannet, është një shofer i kamionëve të përkohshëm. Ai tregoi se e njihte viktimën si një klient të rastit. Ndërsa ishte në arrest policor ai madje përshkroi një marrëdhënie gati miqësore.Bildergebnis für une prostitue corps parc

SHPËRNDAJE