ismaofobbbPreshevë, 10 shtator   -Një shqiptare fanatike në Brooklyn të Shteteve të Bashkuara të Amerikës është arrestuar nga policia për islamofobi.

Shqiptari Emirjeta Xhelili, 32 vjeçe, mbështetëse e kandidati republikan Donald Trump, u ka tërhequr hixhabin dy grave myslimane.

Shqiptarja ë cila jeton në ShBA Emirjeta Xhelili, është arrestuar nga policia, pasi që e njëjta  kishte sulmuar dy gra myslimane, duke tentuar t’ua griste mbulesën e kokës.

Xhelili 32 vjeçare, është edhe mbështetëse e kandidatit republikan për president të ShBA-ve, Donald Trump, dhe është arrestuar për islamofobi.

Autoritetet e drejtësisë thanë se ajo ka sulmuar gratë natën e së enjtes rreth orës 01:30 minuta. “Ik zhdukuni nga këtu”, mësohet të ketë thënë gruaja.

Ik zhdukuni jashtë Amerikës”, u ka thënë ajo më tej.

“Kjo është Amerika, ju nuk duhet të jeni ndryshe nga ne”, ka bërtitur 32 vjeçarja.

Rreth një orë më vonë, Xhelili ka postuar mesazhe të mbushur me urrejtje në Facebook në një llogari me emrin Maria Magdalena. Ajo akuzohet për krimin e urrejtjes.

Mes gazetarëve të cilët po e shprehin publikishtë mosdurimin dhe urrejtjen e tyre ndaj shqiptarëve të besimit islam dhe kundër Fesë Islame, pa dyshimë është edhe gazetari islamofobë Gani Mehmetaj. Ky anti-islamistë, po e konkuron famekeqin Kastriot Myftarajn, gazetarin terrorist i cili (i trimëruar nga mosveprimi i Prokurorisë dhe i MBSH) i ka shpallur lufë edhe Kur’anit!?!, kane shkruar mediat shqiptare.

A dmth. kjo që shqiptarët për këso budallallëqe janë të parët në Ballkan?. Nese verte ne Shqiperi funksionon shteti juridik dhe ka ligje anti raciste ky ashtuqwjutuir “gazetar” duhet te jete sot pas grilave, kane thenë per “Presheva jonë” analiste e eksperte kuer racizmit ne Kosove dhe sqhiperi, ne emsin eytre edhe shume publicist jo muslimanë

SHPËRNDAJE