Mesfushori i Bayern Munich, Renato Sanches është një nga objektivat e Interit për sezonin e ardhshëm.

 

19-vjeçari me ardhjen e Carlo Ancelottit në krye të bavarezëve nuk është aktivizuar shumë gjatë këtij sezonin dhe kjo është arsyeja që mund ta çojë futbollistin drejt Serisë A gjatë merkatos së verës.

 

Zikaltrit kërkojnë përforcime në repartin e mesfushës dhe portugezi falë karakteristikave që ka është një alternativë e mundshme për italianët.

 

SHPËRNDAJE