Sikur eshte bere tradite e disa femrave te modës jo vetëm tek femrat “evropiane” por shpesh edhe tek ato shqiptare qe njihet si nje popull me i dicplinuar (ma marre) disa miss-eve apo modeleve te cilat per te qene ne epiqender te medive bejne cmos për te fituar kamerat e gazetaret. Per te arritur ket “sukses” ato zbolojen ose zogun ose qesin c*cat ne shesh, shkruan agjencia e lajmeve “Presheva Jonë” nga Presheva.

Gjatë defilimi te martën ne kantonin e Vaudti (VD) mori pjese edhe nje banore e Cugy, me ermin Hedi Lushtaku, e cila eshte me  origjine kosovare ishte viktimë e një “aksidenti të fustanit” (“Heidi Lushtaku, habitante de Cugy, a été victime d’un «accident de robe“.) kane shkruar gezetat zvicerane.  Gazetat, fjalen aksident e fusin ne thonjëza qe si duket e kishin kuptuar se ishte bash eksident i rastesishem, por me qellim per t’i kthyer gazetaret kah veti.

Me një bukuri dhe stil të veçantë, Heidi Lushtaku merr gjithë vëmendjen kudo që paraqitet, shkruan Bota sot. E së fundmi ajo mori pjesë në Festivalin e Kanës, ku pati dhe një “incident” në tapetin e kuq.

E veshur me një fustan të gjatë dhe mjaft të hapur, ajo tregoi këmbët e gjata, por që vëmendjen e mori gjoksi i saj pa sytjena, të cilin ajo e ekspozoi krejtësisht duke treguar dhe thithkat?! Pra krejt thjesht, për të qenë në epiqender te mediave nuk është vështire, duhet të dishesh dhe te dish të provokosh. Ja “suksesi” i një kosovare në Zvicer.  Spas prtaleev kosvare kjo na qenka gruaja e Robin Krasniqit

SHPËRNDAJE