Crash mit BMW in Konstanz: Junglenker dementiert Raser-VorwurfTë dielën pasdite, Nderim K. doli nga rruga në Bodanstrasse në Konstanz me veturën e tij sportive duke përplas trotari perballe një vittrinave të dyqaneve. Dy kalimtarë kishin pare trisjhitmion por per fat i spetuan se keqes. kurse shqija Nderim thotë “Na vjen keq. Unë kam dhënë shumë gaz – por unë nuk jam i nxituar» ka trhnej shipja me emrin Nderim K. njfotn agencia e lajemeev “Persheva jonë” duke ju referuar mediave gjermane

Dëmtimi i pronës: 70,000 franga

Të dielën e kaluar, Nderim K. (22) nga Kreuzlingen TG nuk do të harrohet aq shpejt. Është në semaforin para metrosë në Bodanstrasse në qendër të Konstanzit. Kur sinjali i dritës kërcen në të gjelbërt, shoferi i ri i jep gas motori i BMW M4 të rritet.

Nderimi rreshte nga asfalti lagësht duke i dhne shumë  gaz e Bolidenit të tij 400 kub – një gabim serioz. Shpirti i ashpër shpërthen, Nderimi humbet kontrollin e BMW. Ai del paprtimas në të djathtë të rrugës dhe ngulet drejt mbi vittrinat e dyqanve perballe. Dëmtimi i pronës: 70,000 franga

Dy kalimtarë në rrugën e qednres tregtare Konstanz vec sa nuk i rrujti. Por, fartmrishst atza kane marrru plage te lehta. Një ditë pas aksidentit Nderim duike se eshte penduar  duke treguar se “kisha humbur kontrollin dhe isha i frikësuar.” Por ai mbron veten, ne banket  e zeze perballe akuzës te nje trubanili per shkak rrezikut te sigurise se qyterave ne qytet. “Unë kam dhënë vetëm shumë gaz – që hakmerret me një makinë të pasme. Por unë nuk jam i frikësuar..”.

Crash mit BMW in Konstanz: Junglenker dementiert Raser-VorwurfPor pohimi e bën atë të zemëruar që ai ka sulmuar dy njerëz. “Nuk e kam kapur asnjeri në aksident – të dy njerëzit u plagosën kur u hodhën jashtë makinës sime” tha Nderimi.
Megjithatë, ai dëshiron të kërkojë falje dy kalimtarëve. Por ata ende nuk i kanë raportuar atij. Nderimi: “E di që kam bërë një gabim. Dhe unë gjithashtu e di se çfarë fati është që askush nuk është plagosur rëndë”

Nëna e Nderimit, nga ana tjetër, nuk e merr atë aq lehtë. Nëse ajo dëgjon djalin e saj derisa  flet për aksidentin, nuk i ndalen  lotët e saj. “Kush e di se çfarë mund të kishte ndodhur – ky aksident ishte aq i panevojshëm” thotë ajo, duke mbulur fytyrën e saj me duart e saj.

SHPËRNDAJE