Résultat de recherche d'images pour "policija Horgoš uhapšeni"Preshevë, 24 tetor  -Policia serbe ka sekuestruar 11 kilogramë drogë e llojit marijuanë, si dhe ka arrestuar tre persona, të gjithë shtetas shqiptar. Ata janë arrestuar në vendkalimin Horgosh në kufirin Serbi-Hungari, shkruan agjencia  e lajmeve “Persheva jonë”

Mësohet se personat e arrestuar janë shtetasit me inicialet V.T. (28), E.T. (30) dhe I.D. (20-vjeçar).

Sipas komunikatës së policisë serbe, këta persona janë arrestuar për shkak të dyshimit të bazuar se kanë kryer veprën penale “prodhim dhe vënie në qarkullim të drogave psikotropike”

SHPËRNDAJE