Nuk ka mbetur me ne Kosovistan me çka të krenohet ky popull veçse me Era Istrefin.
Nuk është me rendesi statusi i Kosovës,me rëndësi jetike është Era Istrefi dhe performanca e saj në Rusi. Ja edhe ky është patriotizem duke bërë shqiponjen Nora Istrefi, ka shkruar analisti i njohur kosvar ne fb e tij prof. Fadil Maloku.

 

Gocat dhe cunat kosovar me mire lobojn e me gishta e këmbë, se sa goja tapall e politikajve te Prishtinës?!  

Nga kjo mund te thuhet se për Kosoven, ma shume po lobojne vajzat “cullak”. Lobim efikas i gocave dhe cunave kosovar me gishat e me kemne me i forte, se sa goja tapall e politikajve kosovar  (Rita Ora, Dua Lipa, Era Istrefi, Bebe Rexha, Xherdan Shaqiri, Granit Xhaka etj..)  se sa burrat vesh, me kravata?! Mjerimi dioplomatik ska fund. Prishtina “harrone” lobimin dhe diskriminimin në Preshevë, luajnë (tashak) ping-pong me Beogradin me do far vizita te deshtuara ?!, ka shkruar agjencia e lajmeve “Presheva Jonë”

Prandaj, Beogradi dhe Prishtina t’i lënë lojrat (ping-pong) me këto far vizitash dhe te merren avancimin e te drejtave te shqiptareve ne Luginen e Preshevës siu jane amrrru qe poese vjet rresht ne Bruksel me ato te serbeve te Kosovës.

Mjaftone te kujtojme “filmat”, pardon vizitat me Gjuriqin apo Vulinin. Sidoqofte, për Pacollin tentim vizita ne Sanxhak ndoshta “Mission Accomplie” por u kuptua me shume, si  fushate e jo lobim, meqe jemi deshmitar se dy vitet e fundit ne Kosove ka me shume c`njohje se sa njohje ?!Résultat de recherche d'images pour "dua lipa shqiponjen"

Image associéeImage associéeRésultat de recherche d'images pour "xhaka shaqiri"

Image associée

SHPËRNDAJE