Një modele serbe e popullarizuar me emrin Jelica Ljubicic ajo ka tronditur dhe cmendur  rrejet sociale e cila ka bere selfie prane tripit te vdekur te ababit te saj, per te cilin rast kane shkruar edhe gazetata zvicerane, njofton agjencia e lajmeve “Presheva Jonë”

Ajo  ka vendosur të njoftojë vdekjen e babait të saj duke postuar në Facebook dhe Instagram një selfie para kufomës së babait, me kapelë në kokë i i shtrire gjenaze ne kravat.

Nje modele fortgrafopfet para kufoomes se babait” (“Un mannequin pose devant le cadavre de son papa“) ehste ykm titulli i gazetarve zvcerane qe sjerlli sot te shoqëruar me imazhin e serbes, ku shifet fytyra e babait të saj të vdekur. Vajza e re kishte shkruar një tekst: “Ai na la në vitin 67 të tij të jetës. Faleminderit për gjithçka, jam mirënjohës që jam bija, dhe ti je ati im. Faleminderit që na tregove rrugën e duhur..”*

Publikimi i Jelica, i cili e paraqet veten si një model dhe këngëtar, habiti dhe i tronditi përdoruesit serb të internetit. Disa e kanë akuzuar kete modele serbe si pa shjpirt dhe jo njerzore se si ka bere ma shjakl me gjenzane e babes se vete.Aucun texte alternatif disponible.

SHPËRNDAJE