(AIK-Presheva Jone_

Futbollisti më I mirë I Palermos,reprezentuesi argjentinas është duke zgjuar interest ë jashtë zakonshëm nëpër skuadrat e mëdha europiane,për të janë interesuar Real Madrid,Chelsea,Milano dhe së fundmi edhe Barcelona për të cilën ai u shpreh

“Ende nuk mendoj se jam gati të luaj atje,atje luhet një futboll shumë atraktiv që është sa I mirë aq edhe I dëmshëm për futbollistët që shkojnë për herë të parë atje. Atje dështoi Ibra dhe një gjë të tillë nuk dua ta pësoj edhe unë, të paktën jo njëherë”

“Më duhet të pjekem ende si futbollistë këtu ku jam,të jap më të mirën e pastaj pse jo të mendoj edhe për të shkuar në skuadra të nivelit të Barcelonas. Sidocoftë interesimi I tyrë për mua është një kënaqësi e madhe e cila më nxit të punoj edhe më tepër” ka përfunduar Pastore

SHPËRNDAJE